Szlak Konkwisty

Podróż przyrodnicza, pośród legend, historii i różnorodnych kultur, po środkowo północnym Meksyku. Trekkingi, wodospady, zalane lawą wulkaniczną miasto, samotne plaże i wiele innych miejsc spoza utartego szlaku.

 

GWARANCJA małych grup! Dobre hotele, świetne jedzenie, meksykańskie klimaty, specjalistyczny przewodnik w języku polskim.
To wszystko i znacznie więcej podczas autorskiej trasy po Środkowo Zachodnim Meksyku.

CENA ZAWIERA
transfery i przejazdy samochodem typu Van lub mikrobusem
noclegi w hotelach 3*/ 4* oraz w luksusowych bungalowach i/lub w hacjendach;
pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);
przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;
wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;
opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu w części objazdowej;
wszystkie podatki;

 

CENA NIE ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Mexico City // Puerto Vallarta - Warszawa;
• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000€);

• dopłaty do pokoju SGL:  460 USD;
• zwyczajowych napiwków dla pokojówek, boyów hotelowych, kelnerów w restauracjach, kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 5 USD/dzień/os.)
• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

UWAGI
• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: -25%
• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: -10% (dostawka lub 3-os z dwoma dużymi łóżkami)

 

UWAGA: Istnieje możliwość stworzenia PROGRAMU na ŻYCZENIE:

Łapką przy opisie dni możesz zaznaczyć interesujące Cię atrakcje. Dzięki temu, będziemy w stanie uszyć dla Ciebie specjalny program na miarę, uwzględniający przede wszystkim wybrane atrakcje.

Program wyprawy

dzień 1

Miasto Meksyk

Przylot do Meksyku. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Wypoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.

dzień 2

Miasto Meksyk - Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Muzeum Templo Mayor z najbogatszymi zbiorami starożytnego świata Azteków. Spacery po placach, zaułkach i smakach starówki największego miasta na kontynencie: Zócalo, Katedra oraz Pałac Prezydencki i – zawsze w przypadku kiedy otwarty jest Pałac – malowidła naściennie Diego Riviery. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur i wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Po obiedzie przejazd do doliny Teotihuacan, "gdzie narodzili się bogowie". Nocleg pod piramidami.


Atrakcje:
Starówka Mx City
Guadalupe

dzień 3

Piramidy – Ixmiquilpan

Śniadanie. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Przejazd w góry Sierra Madre do Ixmiquilpan. Zjazd szutrowym zboczem na imponujące wodospady i gorące źródła w kanionie Tolantongo. Kąpiele w naturalnych basenach wewnątrz górskich jaskiń, hydromasaże gorącymi biczami spadających zewsząd wodospadów, naturalne łaźnie parowe w skalnych grotach wyrzeźbionych przez podziemne rzeki. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Piramidy Teotihuacan
Wodospady

dzień 4

Tolantongo – Sanktuarium Motyli

Śniadanie. Czas wolny i wypoczynek na tarasach wodnych przy gorących źródłach Tollantongo i trekking do wodospadów La Gloria. Po południu przejazd do stanu Michoacan, w pobliże Sanktuarium Motyli Królewskich. Kolacja. Nocleg.


Atrakcje:
Kanion Tolantongo
Gorące Źródła

dzień 5

Motyle Królewskie - Patzcuaro

Śniadanie. Trekking górski pośród drzew, na które co roku przylatują z Kanady miliony migrujących Motyli Królewskich. Obiad na starówce kolonialnego miasta wpisanego na listę zabytków Unesco, Morelia. Wieczór i nocleg w stolicy misji zachodnich, we wpisanym na listę magicznych miast Meksyku Patzcuaro.


Atrakcje:
Motyle Królewskie
Morelia

dzień 6

Park Narodowy Paricutin - Santa Clara del Cobre

Śniadanie. Przejazd do indiańskiej wioski Angahuan pod wulkanem Paricutin. Konny trekking w otoczeniu wygasłych i czynnych wulkanów do czynnego stożka wulkanu oraz do zastygłych pod lawą wulkaniczną ruin miasta San Juan Paricutin. Spacer po przykrytych magmą murach ocalałego od lawy kościoła. Obiad. Po południu zwiedzanie słynącego z miedzianych wyrobów Santa Clara del Cobre. Nocleg w Patzcuaro.


Atrakcje:
Wulkan Paricutin
Uruapan

dzień 7

Janitzio - Guadalajara

Śniadanie. Poranny rejs motorową łodzią po jeziorze Patzcuaro w górskiej scenerii na indiańską wyspę Janitzio. Spacer po wąskich uliczkach na szczyt górskiej wyspy. Przejazd do Guadalajara. Kolacja i wieczór na starówce dzielnicy artystów Tlaquepaque. Nocleg w Guadalajara.


Atrakcje:
Wyspa Janitzio
Guadalajara

dzień 8

Tequila - Huachimontes

Śniadanie. City Tour Guadalajara, starówka, muzeum Indian Huiczolów w Zapopan. Przejazd do miasta, w którym narodziła się legenda – Tequila: plantacje niebieskiej agawy, wizyta w tradycyjnej destylarni słynnego trunku, degustacja. Obiad. Zwiedzanie tajemniczych piramid w strefie archeologicznej Huachimontes. Przejazd na Zachodnie Wybrzeże, do Puerto Vallarta. Nocleg.


Atrakcje:
Tequila
Huachimontones

dzień 9

Puerto Vallarta/ Riviera Nayarit

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Puerto Vallarta/ Riviera Nayarit. Obiad. Nocleg.

Dla chętnych: Rejs na archipelag wysp Las Marietas, kąpiele i podziwianie fauny morskiej w morskim Parku Narodowym Islas Marietas. (+135 USD/os.)


Atrakcje:
Puerto Vallarta
Wyspy Marietas

dzień 10

Puerto Vallarta/ Riviera Nayarit

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Puerto Vallarta/ Riviera Nayarit. Obiad. Nocleg.

Dla chętnych: Wyprawa do słynącej z upraw kawy i kolonialjej architektury górskiej wioski San Sebastian del Oeste (+115 USD/os.)


Atrakcje:
Puerto Vallarta
San Sebastian

dzień 11

Puerto Vallarta/ Riviera Nayarit

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Puerto Vallarta/ Riviera Nayarit. Obiad. Przejazd na lotnisko. Wylot z Puerto Vallarta i wylot z Meksyku.


Atrakcje:
Puerto Vallarta
Riviera Nayarit

dzień 12

Powrót do Polski

Powrót do PolskiZAMÓW PODRÓŻ
x

Zamów podróż

Podaj nam oczekiwania wobec wyjazdu, przybliżone daty oraz liczbę osób, przygotujemy podróż specjalnie dla Ciebie.
Jeśli zostawisz swój email, kopia zostanie przesłana na Twój email Nr telefonu ułatwi nam kontakt z Tobą