Pustynia Wiricuta, 2023/ 2024

Wyprawa Etniczna do Świata Indian Huicholów


Meksyk - Pustynia Wirikuta - Gorące Wodospady (9 DNI)
Wyprawa: Duchowa, Etniczna, Vision Quest

 

Dzień 1, Przylot do Meksyku - Temazcal
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Powitanie na lotnisku. Przejazd do hotelu w Dolinie Teotihuacan. Powitanie przez Indian i udział w tradycyjnej indiańskiej łaźni parowej Temazcal. Ognisko i światła pochodni, dźwięki rdzennych instrumentów i polewane wodą z ziołami rozgrzane kamienie pozwolą poznać i poczuć przesiąkniętą autentyzmem, jedną z najbardziej żywotnych tradycji starożytnego Meksyku. Nocleg pod piramidami.

Dzień 2, Teotihuacan - Pozos
Śniadanie. Przejazd na lotnisko polowe i przelot balonami nad piramidami w Teotihuacan. Zwiedzanie Piramidy Słońca, Piramidy Księżyca i Świątyni Pierzastego Węża wraz z miejscami udostępnionymi zwiedzającym jedynie za specjalnymi pozwoleniami. Degustacje świętego napoju z fermentowanego soku z agawy, pulque i obiad przy piramidach. Przejazd do Pozos. Kolacja i koncert muzyki etnicznej. Nocleg.

Dzień 3, Pustynia
Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnych kopalni i przejazd w pobliże pustyni, do której Indianie odbywają rokrocznie pielgrzymki w celu poszukiwania świętych roślin potrzebnych do ceremonii oraz gdzie urządzają polowania. Lunch i spotkanie z kapłanami Indian Huicholów. Trekking po pustyni, rozbicie obozowiska, rozpalenie ogniska. Polowa kolacja i nocleg na pustyni.

Dzień 4, Real de Catorce, Trekkingi
Śniadanie polowe. Przejazd samochodami 4x4 z pustyni w góry do wznoszących się ponad pustynią fantasmagorycznych osad, porzuconych kopalni, legendarnych miast, będących w czasach kolonialnych górniczymi ośrodkami wydobycia cennych minerałów. Lunch. Po południu konny trekking na najwyższy szczyt gór do jednego z najważniejszych miejsc kultu Indian Huiczolów. Kolacja i nocleg w mieście Real de Catorce.

Dzień 5, Gorące Wodospady, Tolantongo
Śniadanie. Przejazd w góry Sierra Madre do Ixmiquilpan. Lunch. Zjazd szutrowym zboczem na imponujące wodospady i gorące źródła w kanionie Tolantongo. Czas wolny i wypoczynek na tarasach wodnych przy gorących źródłach Tolantongo. Kolacja i nocleg nad rzeką w kanionie.

Dzień 6, Gorące Wodospady, Trekkingi
Śniadanie. Kąpiele w naturalnych basenach wewnątrz górskich jaskiń, hydromasaże gorącymi biczami spadających zewsząd wodospadów, naturalne łaźnie parowe w skalnych grotach wyrzeźbionych przez podziemne rzeki. Lunch. Trekking do wodospadów La Gloria, kąpiele i czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 7, Miasto Meksyk, Coyoacan
Śniadanie. Przejazd powrotny do Mx City. Obiad na trasie. Wieczór na starówce w dzielnicy Coyoacan w Mx City. Kolacja i nocleg.

Dzień 8. Miasto Meksyk, Guadalupe
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Antropologicznym. Obiad i czas wolny na starówce Mx City. Nawiedzenie Sanktuarium Guadalupe oraz Wzgórza Ukazania. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku zgodnie z rozkładem lotów.

Dzień 9. Powrót do Polski.

Powrót do Warszawy zgodnie z rozkładem lotów.

Program wyprawyZAMÓW PODRÓŻ
x

Zamów podróż

Podaj nam oczekiwania wobec wyjazdu, przybliżone daty oraz liczbę osób, przygotujemy podróż specjalnie dla Ciebie.
Jeśli zostawisz swój email, kopia zostanie przesłana na Twój email Nr telefonu ułatwi nam kontakt z Tobą