W Królestwie Azteków i Majów

Kameralna podróż po płd wschodnim Meksyku. Legendarna trasa pełna kolorów, zapachów, dźwięków i ukrytych smaków.

PODRÓŻ: Krajoznawcza, Objazdowa

 

GWARANCJA małych grup! Dobre hotele, świetne jedzenie, meksykańskie klimaty, specjalistyczny przewodnik w języku polskim.

To wszystko i znacznie więcej podczas autorskiej trasy po środkowym i południowo wschodnim Meksyku.

CENA ZAWIERA

 • przelot: Warszawa - Miasto Meksyk // Cancún - Warszawa;
 • ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000€);
 • transfery i przejazdy samochodem typu Van lub mikrobusem
 • noclegi w hotelach 4*/ 5* oraz w luksusowych bungalowach i/lub w hacjendach; w Acapulco hotel z bezpośrednim dostępem do plaży;
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL) i koktajle powitalne w hotelach;
 • obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);
 • poczęstunek tequilą podczas rejsu łodziami w Xochimilco; pamiątkowe panoramiczne zdjęcie z Meksyku;
 • przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;
 • wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu w części objazdowej;
 • wszystkie podatki; adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek;
 • kieszonkowy przewodnik Destino Mexico „Meksyk dla zorganizowanych (i nie tylko)”;

CENA NIE ZAWIERA

 • dopłaty do pokoju SGL:  490 USD;
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 3 USD/dzień/os.)
 • wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

UWAGI

 • zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%
 • zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub 3-os z dwoma dużymi łóżkami)

 

PROGRAM na ŻYCZENIE:

Łapką przy opisie dni możesz zaznaczyć interesujące Cię atrakcje. Dzięki temu, będziemy w stanie uszyć dla Ciebie specjalny program na miarę, uwzględniający przede wszystkim wybrane atrakcje.

Terminy

Data wyjazdu
Cena

2018-01-27
1490.00 USD
4970.00 PLN
2018-02-10
1490.00 USD
4970.00 PLN


dni: 15

11178.38Program podróży

dzień 1

Kolacja

Dolot do Meksyku

Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.
Atrakcje:
Meksyk

dzień 2

Śniadanie Obiad

Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili. Kolacja pod piramidami. Powrót do Miasta Meksyk. Przejazd do hotelu.Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi: pokazy folklorystyczne, występy mariachi, degustacja tequili (+55 USD). Nocleg.


Atrakcje:
Plac Trzech Kultur
Bazylika Guadalupe
Piramidy Teotihuacan
Plac Garibaldi

dzień 3

Miasto Meksyk – Xochimilco

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: przejazd przez ekskluzywną dzielnicę Meksyku: Park Chapultepec, rezydencja prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Starówka, Zocalo, Katedra oraz Pałac Prezydencki i – zawsze w przypadku kiedy otwarty jest Pałac – malowidła naściennie Diego Riviery. Krótki postój przy stadionie piłkarskim Estadio Azteca. Spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco. Obiad na łodziach. Przejazd do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku – Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej byłej kolonialnej misji w Taxco.


Atrakcje:
Muzeum Antropologiczne
Starówka
Stadion Azteków
Xochimilco

dzień 4

Śniadanie Obiad

Cacahuamilpa – Taxco

Śniadanie. Zwiedzanie największych jaskiń Meksyku w Parku Narodowym Cacahuamilpa. Dla chętnych za niewielką dopłatą „tirolesa”, czyli możliwość zjazdu nad wąwozem w siodle na stalowym kablu. Zwiedzanie słynnego na świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej, „srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół św. Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zocalo. Obiad. Przejazd do „Perły Pacyfiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży. Nocleg.


Atrakcje:
Jaskinie Cacahuamilpa
Taxco

dzień 5

Acapulco

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Obiad. Wieczorem podziwianie skoków do wody ze skał La Quebrada.

Dla chętnych:

 • rejs na lagunę Coyuca (+75 USD/os.)
 • rejs statkiem spacerowym po zatoce Acapulco z „open- barem” (+ 55 USD/os.)

Atrakcje:
Acapulco
La Quebrada

dzień 6

Acapulco - Vista Hermosa

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Około godz.10.00 wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Wizyta i obiad w tropikalnej hacjendzie Korteza Vista Hermosa. Przejazd przez miasto wiecznej wiosny Cuernavaca do Miasta Meksyk. Nocleg.


Atrakcje:
Vista Hermosa
Cuernavaca

dzień 7

Puebla - Oaxaca

Śniadanie. Wcześnie rano przejazd krajobrazową trasą przy wulkanach Ixtacihuatl i Popocatepetl do „miasta aniołów” Puebla. Po drodze panoramiczne podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula oraz zwiedzanie ludowego kościółka w Tonantzintla. Zwiedzanie Puebla: Starówka, Kościół św. Dominika i Kaplica Różańcowa, targ Parian z pamiątkami i lokalnymi słodyczami. Obiad w dawnym klasztorze jezuitów: mole poblano - kura w czekoladzie. Przejazd do Oaxaca. Wieczorny spacer po Starówce. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


Atrakcje:
Wulkany
Cholula
Tonantzintla
Puebla

dzień 8

Śniadanie Obiad

Oaxaca - Monte Alban

Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza, prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. Przejazd przez indiańską wioskę Cuilapam ze spektakularnymi ruinami dominikańskiego klasztoru. Największe drzewo Meksyku: Arbol de Tule. Wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy z robakiem – mezcal. Obiad z regionalnych przysmaków. Nocleg w Oaxaca.


Atrakcje:
Monte Alban
Tule
Oaxaca

dzień 9

Śniadanie Obiad

Sumidero - San Cristobal

Wczesne śniadanie i górski przejazd do Parku Narodowego Sumidero. Rejs po lagunie Chicoasen, odpoczynek przy basenach, spacer po lesie tropikalnym. Obiad. Rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii Kanionu Sumidero. Przejazd przez Chiapa de Corzo do kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas. Wieczorny spacer po San Cristobal. Nocleg.


Atrakcje:
Kanion Sumidero
San Cristobal de las Casas

dzień 10

Śniadanie Obiad

San Cristobal - Agua Azul

Śniadanie. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Wyjazd z San Cristobal. Przystanek i spacer przy malowniczych wodospadach Agua Azul. Przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Chamula
Zinacantan
San Cristobal de las Casas
Agua Azul

dzień 11

Śniadanie Obiad

Yaxchilan - Golondrinas

Wczesne śniadanie i wyjazd z hotelu. Wyprawa do położonego nad granicą z Gwatemalą, ukrytego w sercu lakandońskiej puszczy starożytnego miasta Yaxchilan. Przeprawa łodzią po wyłaniającej się z porannych mgieł rzece Usumacinta. Wypoczynek i możliwość kąpieli na wodospadach Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.


Atrakcje:
Rzeka Usumacinta
Yaxchilan
Wodospady Golondrinas

dzień 12

Śniadanie Obiad

Palenque - Campeche

Śniadanie. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Wejście na strefę archeologiczną i zwiedzanie: Świątynia Czaszki, Świątynia Czerwonej Królowej, Świątynia Inskrypcji, Plac Liściastego Krzyża, Pałac, Obserwatorium. Spacer po lesie deszczowym do tzw. Łaźni Królowej i krótka wizyta w Muzeum. Wyjazd na półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów regionu Puuc. Obiad w restauracji na trasie. Spacer po objętym patronatem UNESCO malowniczym miasteczku Campeche. Nocleg w Campeche/ Uxmal.


Atrakcje:
Palenque
Campeche

dzień 13

Śniadanie Obiad

Uxmal - Merida

Śniadanie. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Zwiedzanie plantacji drzew kakaowych oraz muzeum czekolady, połączone z degustacją. Przejazd do Meridy – kolonialnej perły Jukatanu, stolicy sizalu i koszenili. Zwiedzanie starówki miasta: Zocalo, Katedra i Pałac Gubernatora, rynek. Przejazd do „świętego miasta” Izamal: klasztor Matki Boskiej Jukatańskiej. Kolacja i nocleg w pobliżu Chichén Itzá.Atrakcje:
Uxmal
Plantacja Kakao
Izamal

dzień 14

Chichen Itza - Valladolid

Śniadanie. Poranne zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z 7 cudów świata – Chichén Itzá: Boisko do Gry w Pelotę, Ściana Czaszek, Platforma Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnia Ofiarna – Cenote Sagrado, Świątynia Wojowników, Świątynia Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do otoczonej tropikalnym lasem hacjendy lub do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Chichen Itza
Valladolid

dzień 15

Śniadanie Obiad

Cancun - Riviera Maya

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Cancun/ Riviera Maya. Obiad. Koniec podróży. Przejazd na lotnisko w Cancun lub przedłużenie pobytu w Meksyku.


Atrakcje:
Cancun
Riviera Maya


ZAMÓW PODRÓŻ
x

Zamów podróż

Podaj nam oczekiwania wobec wyjazdu, przybliżone daty oraz liczbę osób, przygotujemy podróż specjalnie dla Ciebie.
Jeśli zostawisz swój email, kopia zostanie przesłana na Twój email Nr telefonu ułatwi nam kontakt z Tobą