18 Dla Dzieci

Dla dzieci

Mimo opinii kraju trudnego w podróżowaniu, wymagającego w przygotowaniach i nieprzewidywalnego, Meksyk potwierdza się w bezpośrednich opiniach jako doskonały kierunek do podróżowania z dziećmi. Ze względu na wielkość kraju, podróże z małymi dziećmi najlepiej sprawdzą się w formie nastawionych na smak szczegółów mikropodróży, ograniczonych do jednego regionu, bardziej niż próby poznawcze Meksyku w formie realizacji długich tras objazdowych.

Praktycznie we wszystkich miastach są atrakcje dla najmłodszych. Podobnie jak w innych dziedzinach życia tak wśród atrakcji dla dzieci istnieją duże kontrasty. Wiele miejsc tradycyjnych bądź świadomie nawiązujących do tradycji, jak np. starówki miast, oferują możliwość spacerów wśród gołębi, kataryniarzy i ulicznego folkloru, w którym uczestniczą dzieci. Są ogrody zoologiczne oraz popularne interaktywnie farmy zwierząt. Niszowo istniejąca agroturystyka łączy w sobie zdrowe jedzenie, dydaktyczne projekty tradycyjnych upraw, bądź nieindustrialnych sposobów hodowli, trasy spacerowe ze zwierzętami żyjącymi na wolności oraz przebywanie na świeżym powietrzu i pozwala na żywy kontakt z przyrodą. Zaletą tego typu miejsc jest m.in. to, że parki i place zabaw wkomponowują się w codzienne życie społeczności, gdzie w sposób spontaniczny, prawie zawsze w weekendy, panuje ludyczna atmosfera fiesty.

Obok tych tradycyjnych, coraz więcej jest miejsc zaprojektowanych dla dzieci, według spokojniejszych wzorców meksykańskich, popularnych jako parki, festyny bądź zabawy na otwartych przestrzeniach, np. park Xcaret, lub pełnych bodźców, a wręcz nastawionych na dziecięcą adrenalinę według wzorców amerykańskich, w stylu parku rozrywki Six Flags, gdzie dominuje coca cola, chipsy i elektryczne atrakcje. Ze względu na gorące klimaty w całym kraju, we wszystkich praktycznie regionach Meksyku i większości hoteli 4 i 5 gwiazdkowych są baseny, w których można się kąpać cały rok. Na każdym kroku można spotkać parki wodne, z których niektóre, jak np. El Rollo, osiągają rozmiary przyjaznych dzieciom wodnych miasteczek.

Na nielicznych jeziorach i lagunach popularne są rejsy łodziami. W górach istnieją trasy spacerowe, konne i rowerowe, a nad rzekami i wodospadami, w naturalnym środowisku, bez szczególnej infrastruktury i często bez ratownika, tworzą się popularne kąpieliska. Na półwyspie Jukatan praktycznie w każdym mieście, w wioskach i po drodze kąpać się można w dobrze oznakowanych słodkowodnych studniach wapiennych zwanych cenotami. Najpopularniejsze turystycznie dla dzieci pozostają jednak plaże, zarówno od strony Pacyfiku jak i Karaibów, a niektóre wielkie kurorty rozwijają się wręcz jako destynacje stricte familijne. Największe kurorty od strony Oceanu Spokojnego, tak kalifornijskie Los Cabos, jak i Puerto Vallarta, Ixtapa, Acapulco czy Huatulco mają w ofercie noclegowej specjalistyczne hotele z opieką w formie babysitter, jedzeniem dla dzieci, placami gier bądź grami basenowymi, oraz zorganizowanymi atrakcjami w ramach dziecięcych klubów nauki języka, tańca bądź lokalnych zabaw. Podobnie od strony Morza Karaibskiego, gdzie dodatkowo istnieje nieprzebrana oferta wieczornych spektakli oraz pomyślanych dla dzieci aktywności poza hotelem, jak np. pływanie z delfinami czy wizyta w morskim akwarium. Alternatywnie, ale tym niemniej ciekawie, można spędzić czas w małej miejscowości kurortowej, wśród małych knajpek i restauracji, gdzie wieczorami na placu spotykają się mieszkańcy, spacerując po pustej plaży, obserwując rybaków wracających z morza, bądź wybierając się z nimi nad wodę.

 ZAMÓW PODRÓŻ
x

Zamów podróż

Podaj nam oczekiwania wobec wyjazdu, przybliżone daty oraz liczbę osób, przygotujemy podróż specjalnie dla Ciebie.
Jeśli zostawisz swój email, kopia zostanie przesłana na Twój email Nr telefonu ułatwi nam kontakt z Tobą