Komunikacja miejska i pozamiejska.

Komunikacja (pociągi, autobusy, metro, miejska, etc)

Meksyk posiada bardzo dobrą komunikację autobusową. Między większymi miastami kursują ekskluzywne autobusy, zaś między mniejszymi kursują zazwyczaj dosyć często autobusy o niższym standardzie. Rozkłady jazdy poszczególnych linii autobusowych można często znaleźć w internecie na stronach www, m.in. http://www.ticketbus.com.mx.

Pociągi osobowe, poza tymi turystycznymi, praktycznie nie kursują.

W Mieście Meksyk, Gudalajara i Monterrey kursuje metro, z czego w tym pierwszym jest najbardziej rozbudowane. Podróżowanie metrem jest szybkie, tanie i stosunkowo bezpieczne. Jedynym zagrożeniem, jak w innych tego typu miejscach, mogą być kieszonkowcy.

W miastach poza autobusami kursują też tzw. peseros, przypominające nieco przestronniejsze mikrobusy, w których opłata uzależniona jest od długości przejazdu. Płaci się u kierowcy.

W przypadku dalekiej podróży wewnątrz Meksyku, warto rozważyć przelot samolotem. Nieraz cena przelotu, jest minimalnie wyższa niż autobusu. Najpopularniejsze linie lotnicze to:  Aeroméxico, Volaris, Interjet, Viva Aerobus, Magnicharters, etc.ZAMÓW PODRÓŻ
x

Zamów podróż

Podaj nam oczekiwania wobec wyjazdu, przybliżone daty oraz liczbę osób, przygotujemy podróż specjalnie dla Ciebie.
Jeśli zostawisz swój email, kopia zostanie przesłana na Twój email Nr telefonu ułatwi nam kontakt z Tobą