Niepełnosprawni. Poczta. Godziny Pracy.

Niepełnosprawni

Niestety, Meksyku nie można nazwać krajem przyjaznym dla niepełnosprawnych. Niewielką infrastrukturę znajdziemy w miejscach tłumnie odwiedzanych przez obcokrajowców, czyli np. na Riwiera Maja lub Los Cabos. Wszystkie strefy archeologiczne objęte patronatem UNESCO powinny posiadać udogodnienia dla niepełnosprawnych, zazwyczaj też hotele 5 gwiazdkowe posiadają takie udogodnienia w kilku przynajmniej pokojach.

 

Poczta

Poza tym, że znaczki pocztowe możemy zakupić na poczcie (otwarte zazwyczaj pn.-pt. 9.00-18.00, sb. 9.00-12.00), zazwyczaj też kupimy je w hotelach 4 i 5 gwiazdkowych, lub w sklepach z kartkami pocztowymi.

 

Godziny pracy, sjesta

Mimo, że oficjalny dzień pracy to 8 godzin, a tydzień pracy liczy 48 godzin, godziny pracy w Meksyku są umowne. Szczególnie jeśli chodzi o prywatne firmy, sklepy, targi, stragany. Urzędy zazwyczaj pracują od poniedziałku do piątku, od 9:00 do18:00 z godzinną przerwą w okolicach 13.00 na obiad. W soboty część firm pracuje pół dniówki od 8.00 lub 9.00 rano do 13:00 lub 14:00. W Meksyku nie ma zwyczaju przerwy na sjestę jednak w niektórych regionach ma się wrażenie, że trwa ona ciągle.ZAMÓW PODRÓŻ
x

Zamów podróż

Podaj nam oczekiwania wobec wyjazdu, przybliżone daty oraz liczbę osób, przygotujemy podróż specjalnie dla Ciebie.
Jeśli zostawisz swój email, kopia zostanie przesłana na Twój email Nr telefonu ułatwi nam kontakt z Tobą