Gwatemala

Na grzbiecie wysokich gór Ameryki Środkowej, na porośniętych lasami deszczowymi nizinach, pomiędzy Morzem Karaibskim i wybrzeżem Pacyfiku, narodziła się Gwatemala. Maleńki kraj, obdarowany wspaniałą przyrodą, bogatą historią i wielką kulturą.

Zagubione w dżungli miasta, pełne antycznego splendoru, tajemnic natury i mitologicznych historii, objawiają się jak pomosty, po których dotrzeć można do początków dziejów. Obok nich, wraz z każda z 23 żywych grup etnicznych Majów, posługujących się do dziś własnym językiem, dzięki przechowywanym przez tysiące lat tradycjom upraw ziemi, zwyczajom kulinarnym, wierzeniom i rdzennej wiedzy medycznej, można wybrać się w podróż do innego świata, bardzo odległego i zarazem tak bardzo bliskiego. W tym samym czasie kolonialne miasta, zanurzone w magicznej atmosferze, harmonijnie wtopione w krajobraz otaczających je wulkanów, ze swoimi brukowanymi uliczkami, białymi fasadami hiszpańskich kościołów i kolorowymi rynkami Indian, ukazują się jako nostalgiczne bramy nowego świata, zainicjowanego europejską konkwistą.

Przyjazd do Gwatemali to jedyna w swoim rodzaju fiesta zmysłów. Tu wzrok syci się barwami tradycyjnych strojów i kolorami ptasich piór, podczas gdy słuch delektuje się muzyką marimba i łowi niesłyszane nigdy wcześniej dźwięki budzącej się ze snu leśnej selvy. Tu dotyk pozwala poczuć niezwykłą teksturę minerałów, roślin i owoców, podczas gdy zapach świeżych ziół, pszczelego wosku i kadzidła unosi się w powietrzu, docierając swym aromatem do najgłębszych zakamarków świadomości. Tu świat odradza się na nowo, objawiając się w codziennych smakach mleka z kukurydzy atole, ręcznie robionych tortilli, czarnej fasoli, koziego sera, ostrej papryczki chile, świeżej czekolady, mocnej kawy i wykwintnego rumu zacapa, złożonego w dębowych beczkach 23 lata wcześniej, by dziś można go było zdegustować.

Podążanie śladami jednej z największych starożytnych cywilizacji i kontakt z żywym tradycjami to podróż w przestrzeni i w czasie. „Przyjeżdżacie tu, bo te Ziemie Was przywołują” – mawiają Majowie. W tym sensie podróż do Gwatemali to podróż dla wybranych, wybranych przez milenijna kulturę, by z nimi właśnie podzielić się swoim bogactwem.ZAMÓW PODRÓŻ
x

Zamów podróż

Podaj nam oczekiwania wobec wyjazdu, przybliżone daty oraz liczbę osób, przygotujemy podróż specjalnie dla Ciebie.
Jeśli zostawisz swój email, kopia zostanie przesłana na Twój email Nr telefonu ułatwi nam kontakt z Tobą